O wydarzeniu

Czym jest forum?

Regionalne Forum Gospodarcze w Wyszkowie to inicjatywa samorządu Gminy Wyszków. Idea powstała w ramach realizowanej samorządowej współpracy międzynarodowej – Gmina Wyszków utrzymuje partnerskie kontakty z dwoma ukraińskimi miastami: Winnicą i Wyszgorodem. Współpracę kulturalną, edukacyjną, promocyjną samorządy postanowiły rozszerzyć także o obszar gospodarczy. W toku rozmów i wizyt powstał pomysł, aby przedsiębiorcy, samorządowcy, urzędnicy mogli spotkać się celem nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, wypracowania nowych form współpracy.

Czemu ma służyć?

Gmina Wyszków - organizator Regionalnego Forum Gospodarczego wraz partnerami ze strony ukraińskiej - Urzędem Miasta Winnica oraz Obwodem Winnickim, jako władze samorządowe administrujące interesującym ekonomicznie obszarem pragną wspierać przedsiębiorców i stwarzać klimat do nawiązywania współpracy i wymiany doświadczeń pomiędzy przedsiębiorcami oraz do rozwoju gospodarczego obu regionów: mazowsza i obwodu winnickiego. Regionalne Forum Gospodarcze w Wyszkowie to platforma która pozwoli na wzajemne poznanie się przedsiębiorców z mazowsza i winnicy, zgromadzenie wiedzy o przepisach regulujących obszary gospodarcze  i wypracowanie form współpracy. Forum pozwoli również na zacieśnienie współpracy pomiędzy samorządami wyszkowa i winnicy, a w konsekwencji umożliwi sprawne wspieranie swych przedsiębiorców inwestujących w nowych obszarach.

Jaka będzie ewaluacja działania?

Samorząd gminy Wyszków i obwodu winnickiego pragnie zbudować trwałe i atrakcyjne ekonomicznie relacje, które mają pomóc rozwojowi lokalnych przedsiębiorców. Po zakończeniu Regionalnego Forum Gospodarczego opublikujemy na stronie forumgospodarcze.wyszkow.pl  podsumowania i wnioski. Postaramy się promować i w miarę posiadanych narzędzi samorządowych wspierać merytorycznie inicjatywy ekonomiczne, które narodził się lub nabrały kształtów podczas forum. Organizatorzy nie wykluczają również kolejnych edycji forum.

www.wyszkow.pl

Pliki do pobrania

Logo:

Logo z napisem:

Wyszkowski samorząd miejski zaprasza do współpracy promocyjnej lokalnych przedsiębiorców z gminy Wyszków.
więcej

Masz pytania?

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
+48 798-188-177