O forum

I Regionalne Forum Gospodarcze w Wyszkowie to inicjatywa samorządu Gminy Wyszków. Idea powstała w ramach realizowanej samorządowej współpracy międzynarodowej – Gmina Wyszków utrzymuje partnerskie kontakty z dwoma ukraińskimi miastami: Winnicą i Wyszgorodem. Współpracę kulturalną, edukacyjną, promocyjną samorządy postanowiły rozszerzyć także o obszar gospodarczy. W toku rozmów i wizyt powstał pomysł, aby przedsiębiorcy, samorządowcy, urzędnicy mogli spotkać się celem nawiązania kontaktów, wymiany doświadczeń, wypracowania nowych form współpracy. I temu wszystkiemu służyć będzie I Regionalne Forum Gospodarcze, które 29 maja 2013 roku odbędzie się w Wyszkowie.

Głównym organizatorem I Regionalnego Forum Gospodarczego jest Gmina Wyszków. Forum finansowane będzie z jej budżetu. Partnerami ze strony ukraińskiej są: Urząd Miasta Winnica oraz Obwód Winnicki. Jako, że to silni obszarowo, administracyjnie i ekonomicznie partnerzy, samorządowe władze Wyszkowa postanowiły nadać przedsięwzięciu rangę regionalną i do współorganizacji zaprosiły: Wojewodę Mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego oraz Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika. Tym samym rolę organizatora przedsięwzięcia pełni burmistrz Wyszkowa, Grzegorz Nowosielski, zaś współorganizatorów: wojewoda Jacek Kozłowski oraz marszałek Adam Struzik. Aktywnie w organizację przedsięwzięcia włączyła się Agencja Rozwoju Mazowsza.

Inicjatywa zyskała poparcie Ambasady Ukrainy w Polsce oraz Ambasady Polski w Kijowie. Podczas spotkania organizacyjnego w sprawie forum, 8 lutego 2013 r. gościł w Wyszkowie Aleksander Boryszenko, I Sekretarz do Spraw Współpracy Regionalnej Ambasady Ukrainy w Polsce. Ambasada zadeklarowała pomoc i współpracę, będzie także reprezentowana w programie obrad.

Zaproszenie burmistrza Wyszkowa do współpracy w organizacji I Regionalnego Forum Gospodarczego przyjęły także: 

  • Instytut Spraw Publicznych
  • Ministerstwo Gospodarki
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych
  • Związek Miast Polskich
  • Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
  • Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza
  • Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
  • Krajowa Izba Gospodarcza
  • Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Wymienieni partnerzy zaangażują się zarówno w merytoryczne przygotowania, jak i przebieg konferencji. Dodatkowo pomocą i wsparciem służy Gminie Wyszków pani Agnieszka Bogucka ze stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Gmina Wyszków uruchomiła stronę internetową I Regionalnego Forum Gospodarczego www.forumgospodarcze.wyszkow.pl gdzie na bieżąco umieszczane są wszelkie informacje dotyczące tej inicjatywy. Będą tam promowani organizatorzy i partnerzy Forum, jest to źródło informacji i komunikacji dla zainteresowanych udziałem w tym spotkaniu. Dokładamy również starań, by logo forum i odnośnik do strony znalazł się na stronach internetowych naszych partnerów.

www.wyszkow.pl

Pliki do pobrania

Logo:

Logo z napisem:

Wyszkowski samorząd miejski zaprasza do współpracy promocyjnej lokalnych przedsiębiorców z gminy Wyszków.
więcej

Masz pytania?

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
+48 798-188-177