Chcemy rozwijać „Przedsiębiorczy Wyszków”

Gmina Wyszków w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Ministerstwo Gospodarki złożyła projekt, w ramach którego chce pozyskać dofinansowanie realizacji drugiego etapu programu „Przedsiębiorczy Wyszków”. Konkurs przewiduje dofinansowanie najciekawszych projektów wspierania przedsiębiorczości, w ramach Europejskiego Tygodnia małych i Średnich Przedsiębiorstw ( w tym roku odbywać się od będzie od 25 do 30 listopada).

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy wykazują coraz większe zainteresowanie projektem „Przedsiębiorczy Wyszków” Gmina Wyszków planuje zrealizować kilka kolejnych działań mających na celu rozszerzenie podstawowych elementów projektu, jak również wzmocnienie wizerunku marki, jakim bez wątpienia staje się „Przedsiębiorczy Wyszków”. Działania te idealnie wpisują się w cel Europejskiego Tygodnia Małych i Średnich Przedsiębiorstw, jakim jest wspieranie rozwoju istniejących małych i średnich przedsiębiorstw oraz zachęcenie do zakładania własnej działalności gospodarczej.

Co zatem planujemy:

 1. Uruchomienie profesjonalnej strony internetowej programu „Przedsiębiorczy Wyszków”. Dotychczas „Przedsiębiorczy Wyszków” działa jako zakładka na stronie internetowej gminy Wyszków www.wyszkow.pl. Założeniem programu jest uruchomienie profesjonalnej strony internetowej, co stworzy nowe możliwości jego promocji, ale również promocji działających w nim firm. Nowoczesna formuła strony umożliwi rozwijania programu, współpracę z partnerami instytucjonalnymi (PARP, PAIiIZ, ARM SA), zdecydowanie uatrakcyjni program, dzięki czemu wyszkowskie firmy jeszcze chętniej będą się w jego realizację angażować. Nowoczesna i atrakcyjna strona internetowa jest bazą programu „Przedsiębiorczy Wyszków”.  Jak wiadomo w dzisiejszych czasach Internet jest głównym źródłem informacji, więc profesjonalna strona internetowa to podstawa.
 2. Przygotowanie i wykonanie filmu promocyjnego pod hasłem „Przedsiębiorczy Wyszków” prezentującego i promującego ofertę firm i przedsiębiorstw wyszkowskich działających w programie „Przedsiębiorczy Wyszków”. Ideą i podstawowym założeniem programu „Przedsiębiorczy Wyszków” jest promocja lokalnej przedsiębiorczości i firm działających w Wyszkowie. Film promocyjny będzie jedną z najnowocześniejszych form prezentacji oferty lokalnych przedsiębiorców z Wyszkowa i okolic. Film znajdzie się na stronie internetowej gminy Wyszków www.wyszkow.pl oraz nowej stronie internetowej „Przedsiębiorczego Wyszkowa”, będzie emitowany również na telebimach zlokalizowanych w Wyszkowie, których właścicielem jest gmina.
 3. Organizację „Tygodnia Przedsiębiorczości” w Wyszkowie od 25 do 30 listopada 2013 r. Lokalną, wyszkowską odpowiedzią na Europejski Tydzień Małych i Średnich przedsiębiorstw będzie organizacja „Tygodnia Przedsiębiorczości, który stanowi kontynuację i rozwinięcie tego przedsięwzięcia, organizowanego przez Gminę Wyszków w latach poprzednich. Organizowanie „Tygodnia Przedsiębiorczości” to już w Gminie Wyszków tradycja.  W 2011 roku w ramach tego przedsięwzięcia zorganizowane były m.in. cykl bezpłatnych spotkań dla przedsiębiorców m.in. na temat sporządzania biznesplanów, finansowania bieżącej działalności gospodarczej, fachowcy udzielali też wsparcia w zakładaniu działalności gospodarczej. Rok później w ramach „Tygodnia Przedsiębiorczości” organizowane były w magistracie jednodniowe praktyki dla uczniów szkół średnich.
  „Tydzień Przedsiębiorczości” 2013 w Wyszkowie zaplanowany został jako cykl wydarzeń wspierających i promujących przedsiębiorczość lokalną. Wstępny plan zakłada:
  25 listopada 2013 r. (poniedziałek) – spotkanie w ramach programu „Przedsiębiorczy Wyszków” inaugurujące „Tydzień Przedsiębiorczości”, podczas którego przedstawione zostaną założenia realizacji drugiego etapu programu, zaprezentowana nowa strona internetowa „Przedsiębiorczego Wyszkowa”, film promujący lokalne firmy. Spotkanie będzie połączone ze szkoleniem dla przedsiębiorców w zakresie zakładania i administrowania stron internetowych. Zaproszeni zostaną eksperci Agencji Rozwoju Mazowsza SA, którzy przedstawią działalność Centrów Obsługi Inwestora i Eksportera (COIE).
  26 listopada 2013 (wtorek) – dzień praktyk dal uczniów szkół średnich w Urzędzie Miejskim w Wyszkowie
  27 listopada 2013 (środa) – dzień bezpłatnych porad w Urzędzie Miejskim, podczas którego fachowcy udzielać będą bezpłatnych porad w zakresie tworzenia biznesplanów, korzystania z funduszy europejskich, bieżącego finansowania firm itp.
  28 listopada 2013 (czwartek) – dzień pod hasłem „Zostań przedsiębiorcą”. Do współpracy planujemy zaprosić przedstawiciela PARP, który przedstawi możliwości wsparcia dla młodych przedsiębiorców, adresatem spotkania będą absolwenci, uczniowie, bezrobotni – wszyscy, którzy mają plan założenia działalności gospodarczej. Z myślą o wsparciu dla nich zaproszony zostanie przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy, którzy przekaże wiedzę na temat wsparcia PUP dla rozpoczynających działalność gospodarczą. Zaproszeni zostaną również eksperci, którzy wyjaśnią, jak skutecznie sięgać po unijne fundusze.
  29 listopada 2013 r. (piątek) – „Tydzień Przedsiębiorczości” zakończy mecz piłkarski Wyszkowscy Przedsiębiorcy kontra Wyszkowscy Samorządowcy – sportowa zabawa integracyjna połączona z promocją przedsiębiorczości.
  Urząd Miejski w Wyszkowie zaprosi do współpracy w organizacji „Tygodnia Przedsiębiorczości” urzędy i instytucje m.in. Ministerstwo Gospodarki, PARP, PAIiZ, Agencję Rozwoju Mazowsza SA, Powiatowy Urząd Pracy w Wyszkowie, Lokalną Grupę działania „Równiny Wołomińskiej”, Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych i inne.
 4. Organizacja wyjazdu przedsiębiorców z Wyszkowa na konferencję/szkolenie organizowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Gmina Wyszków ma znakomite doświadczenia we współpracy z Polska Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Planujemy systematyczne rozwijanie tej współpracy, zakładamy zorganizowanie dla wyszkowskich przedsiębiorców wspólnego wyjazdu na jedno z proponowanych przez PARP w listopadzie szkoleń lub konferencji.

Wniosek o dofinansowanie obejmuje również promocję projektu, poprzez płatne ogłoszenia prasowe, ulotki promocyjne, materiały promocyjne (długopisy, USB i smycze reklamowe). Materiały promocyjne służyć będą budowaniu marki projektu, pozyskiwaniu kolejnych firm – uczestników programu, budowaniu atrakcyjnego wizerunku gospodarczego Wyszkowa. Ułatwią identyfikację z projektem. Wszystkie materiały promocyjne planuje się wykorzystać w trakcie „Tygodnia Przedsiębiorczości”.

Gmina Wyszków, jak większość samorządów w Polsce w dzisiejszych czasach, boryka się z różnymi trudnościami finansowymi, ma jednak świadomość jak ważne jest wspieranie rozwoju lokalnej przedsiębiorczości. Władze Gminy we wszystkich podejmowanych działaniach na terenie gminy uwzględniają potrzeby działających tu przedsiębiorców.

www.wyszkow.pl

Pliki do pobrania

Logo:

Logo z napisem:

Wyszkowski samorząd miejski zaprasza do współpracy promocyjnej lokalnych przedsiębiorców z gminy Wyszków.
więcej

Masz pytania?

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
+48 798-188-177